Osoby pracujące jako kierowcy samochodów ciężarowych muszą zatrzymywać się na obowiązkowe postoje, podczas których będą mogły wypocząć przed dalszą drogą. Ponieważ taka pauza może trwać nawet ponad dobę, warto w odpowiedni sposób zaopatrzyć się na postój. Co się przyda?

Komfortowy odpoczynek

Kabina samochodu ciężarowego podczas postojów pełni funkcje drugiego domu. Niemal każdy sklep z częściami do ciężarówek ma więc w swojej ofercie akcesoria TIR, wśród których znaleźć można dywaniki lub zasłony do kabiny. Chociaż tego typu elementy mogą kojarzyć się głównie z potrzebą stworzenia bardziej przytulnej atmosfery, w rzeczywistości pełnią one bardzo praktyczną funkcję. W trakcie pauzy kierowcy nierzadko śpią w kabinie, a odpowiednie zasłony zapewnią im intymność i skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi, co sprawdzi się zwłaszcza podczas upalnej pogody, kiedy wysokie temperatury uniemożliwiają komfortowy wypoczynek.

Smaczne jedzenie

Kierowcy ciężarówek często stołują się w przydrożnych zajazdach lub na stacjach benzynowych. Niektórzy pracownicy firm transportowych wolą jednak domowe posiłki, które mogą odgrzać, albo przyrządzić samodzielnie. Aby było to możliwe, konieczne jest kupienie specjalnej kuchenki turystycznej. Po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, jednak będzie nieoceniona podczas pauzy. Uzupełnieniem „kuchni” będzie lodówka zasilana z gniazda 12V, w której można przechowywać półprodukty na smaczne potrawy albo posiłki zabrane z domu.

Co jeszcze się przyda?

Pakując się w trasę nie można zapomnieć o podstawach, a więc niezbędnych dokumentach, nawigacji czy telefonie. Warto też zabrać ze sobą zestaw podstawowych narzędzi, odpowiedni klucz do kół i podnośnik hydrauliczny. Z pewnością przyda się też niewielka apteczka z lekami przeciwbólowymi, które pomogą uporać się z niegroźnymi, ale dokuczliwymi dolegliwościami w trasie. Ponieważ postój może zdarzyć się w ciekawym mieście, dobrym pomysłem jest zwiedzanie w wolnym czasie interesujących miast i obiektów turystycznych.