%

Warsztatów wykorzystuje zamienniki części

%

Kierowców jest zadowolonych z ich trwałości

Ponieważ samochody ciężarowe każdego dnia pokonują setki, a nawet tysiące kilometrów, poszczególne ich części w wyniku eksploatacji stopniowo się zużywają. Wraz upływem czasu niezbędna jest więc naprawa albo wymiana części tir, a wtedy pojawia się pytanie – lepiej wybrać zamienniki czy oryginalne produkty?

Dobre zamienniki

Wiele osób uważa, że tylko oryginalne części Mercedes, Star, SCANIA lub Volvo są godne zaufania. Warto jednak wiedzieć, że wiele spośród nich pochodzi dokładnie z tej samej linii produkcyjnej co zamienniki nieco mniej znanych firm. Te drugie są jednak dostępne w niższych cenach. Ponieważ nie ma na nich logo znanej marki, kosztują mniej, ale pod względem jakości nie różnią się absolutnie niczym od oryginalnych produktów. Dla użytkownika oznacza to więc możliwość kupna trwałej i solidnej części za niższą cenę. Aby mieć pewność, że wybraliśmy dobrej jakości produkt, warto skonsultować się z zaufanym mechanikiem. Specjalista z dużym doświadczeniem w naprawie tirów będzie doskonale wiedział jakie części są bezpieczne, a z których lepiej zrezygnować.

Najtaniej nie zawsze się opłaca

Każdy przedsiębiorca chce w maksymalnym stopniu ograniczyć wydatki związane z prowadzaniem firmy, jednak w niektórych sytuacjach oszczędności mogą okazać się pozorne. Tanie podróbki części do ciężarówek często okazują się mało trwałe, przez co w niedługim czasie po naprawie konieczne bywa ponowne serwisowanie samochodu i oczywiście zakup kolejnej części. Warto przy tym zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Niesprawny siłownik hamulca albo kiepskiej jakości amortyzatory tir mogą sprawić, że kierowca utraci panowanie nad ciężarówką, co znacznie podnosi ryzyko groźnych w skutkach wypadków. Uszkodzenie ciężarówki albo zniszczenie towaru to dla firmy kolejne koszty związane chociażby z wydatkami na naprawę pojazdu czy przestojami. I chociaż zamienniki wcale nie muszą być takie złe, kupowanie niskiej jakości najtańszych części z pewnością nie jest dobrym pomysłem.