Właściciele firm transportowych muszą m. in. zadać o bezpieczeństwo kierowców ciężarówek. Kluczowe znaczenie ma więc w tym przypadku znalezienie odpowiedniego warsztatu serwisującego tiry, ale też hurtowni dostarczającej części do ciężarówek. Na co zwrócić uwagę?

Dostępność produktów

Ciężarówki każdego dnia pokonują setki, a nawet tysiące kilometrów. W wyniku eksploatacji ich poszczególne części i mechanizmy stopniowo się zużywają, co jest całkowicie naturalne. Kiedy jednak przychodzi pora na wymianę siłowników hamulcowych, tarcz, czy innych elementów, warto zadbać, aby nowa część miała jak najwyższą jakość i była trwała. Najczęściej jej poszukiwania rozpoczynają się od odwiedzenia hurtowni. Ceny bywają w nich nieco niższe niż te spotykane w sklepach z częściami do ciężarówek, wszystko jednak zależy od narzucanej marży w danej placówce. Oprócz ceny ważna jest też dostępność produktów. Oczywiście może zdarzyć się, że akurat w magazynie nie ma potrzebnej części SCANIA lub Iveco, a w takiej sytuacji warto sprawdzić jak długo trzeba czekać na sprowadzenie niezbędnego do naprawy elementu.

Jakość

Wiele osób podczas zakupów w pierwszej kolejności bierze pod uwagę ceny produktów. Oczywiście im mniej należy wydać na naprawę tym lepiej, w pewnych kwestiach jednak nie warto oszczędzać, a takim przykładem są z pewnością części do tirów. Tania podróbka może i kosztuje niewiele, ale jej trwałość jest zazwyczaj adekwatna do ceny i bardzo często zdarza się, że niedługo po zamontowaniu takiej części konieczna jest ponowna naprawa i kolejne zakupy. Aby mieć pewność, że oszczędności nie są pozorne, warto poradzić się sprzedawcy jaki produkt sprawdzi się najlepiej. Wbrew pozorom nie muszą to być wcale części oryginalne – na rynku jest niemało zamienników, które często pochodzą z tej samej linii produkcyjnej co markowe elementy, jednak ich cena jest niższa pomimo takiej samej jakości. Poszukując dobrej hurtowni części do tirów warto więc zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca jest w stanie zaproponować produkt łączący dobrą jakość z przystępną ceną.